Önsöz

Türkiye Kuyumculuk Sektörüne 1976 yılında kendi bünyesinde kurmuş olduğu atölye ile altın üretimine başlayan gurubumuz, bugün ülkemizin en güçlü altın ve pırlantalı mücevher üreticilerinden olup, aynı zamanda almış olduğu ihracat ödülleri ile ihracattaki başarısını siz saygı değer müşterilerimizle paylaşmaktan gurur duymaktadır.

Gurubumuz 14 ayar kırmızı altındaki mevcut üretimi sektörel bazda üst düzey standart seviyelere taşımak açısından 1985 yılında Alexandra Gold firmasını kurmuştur. 21. Yüzyılın gelişen teknolojisi ile Alexandra Gold yılların tecrübesiyle kısa sürede BDT ülkesinde ve Avrupa’da tanınmış bir marka olmayı başarmış; ürün çeşitliliği, hizmet kalitesi ve profesyonel üretimi ile bir dünya markası yolunda ilerlemeyi misyon edinmiştir.

İlerleyen yıllarda kuyumculuk sektöründeki 14K ve 18K yeşil altın ürünlerine olan taleple bu alandaki müşteri ihtiyaçlarını kapsamlı bir şekilde karşılamakla birlikte müşteri memnuniyeti ilkesini ön planda tutan firmamız 1996 yılında Stones Jewellery firmasını kurmuştur.

Yunan mitolojisinde gün ışığı tanrıçası anlamına gelen Hemera, isminden aldığı ışığı tasarım ve ürünlerine yansıtarak Hemera Fabrikasını 1999 yılında sektöre kazandırmış oldu. Şuan 3600 m² alan üzerinde 300’ü aşkın çalışanı ve ileri teknoloji ile Alexandra Gold ve Stones Jewellery firmalarımızın üretimlerini gerçekleştirmekte, kendi tasarımı olan modelleri dünya trendleriyle ve üstün kalite anlayışıyla birleştiren Hemera , 5 kıtada 30 dan fazla ülkeye ürünlerini ihraç etmekte ve aynı zamanda İstanbul Nuruosmaniye Vezirhan Caddesindeki mağazasında toptan ve perakende satış yapmaktadır.

Alexandra Gold, 2010 yılında Laleli’de, 1500 m2 kapalı alanı olan sekiz katlı binasında yeni ve modern toptan satış merkezini zengin çeşitleriyle bir gold süpermarket olarak hizmete açmıştır. Bu merkezde, Alexandra Gold, pırlanta, değerli ve yarı değerli taşları kullanarak Hemera’da ürettiği altın, gümüş ve mücevher modellerinin yanı sıra İtalya’nın önde gelen tasarımcılarının özel mücevherat koleksiyonlarını, anlaşmalı olduğu firmaların İsviçre üretimi saatlerini ve Hemera Watch özel tasarımlı koleksiyonlarını da müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Hemera Kuyumculuk Topkapı’da bulunan fabrikasında Müşterilerinden gelen özel siparişlerin yanı sıra gümüş ve 8K, 9K,10K, 14K, 18K, 21K ve 22K altın üretimi yapabilme yeteneğini uzman tasarımcı kadrosunun yenilikçi fikirleri ile birleştirerek dünyanın farklı bölgelerindeki farklı müşteri taleplerine yanıt verebilmektedir. Hemera kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan profesyonel ve güler yüzlü kadrosu ile siz değerli müşterilerimizin taleplerini karşılamak için, üreticiliğin ve toptancılığın vermiş olduğu tecrübeye dayanarak yurt içi perakende mağazalar zinciri, franchising, satış cornerları ve online satış çalışmalarını devam ettirmektedir.

 
 

Copyright © 2013 HemeraGold.com. Tüm hakları saklıdır. İçerikleri izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Türkçe İngilizce Rusça Almanca