Tarihçe

1976 yılında kendi bünyesinde kurulan atölye ile Türkiye kuyumculuk sektörüne giriş yapan grubumuz, bugün Türkiye’nin en güçlü altın üreticilerinden ve ihracatçılarından biri olmaktan gurur duymaktadır.

1985 yılında kurulan Alexandra Gold, özellikle 14 ayar kırmızı altındaki başarılı üretimi, ürün çeşitliliği, hizmet kalitesi ve 21.yüzyılın gelişen teknolojisiyle kuyumculuk sektöründe bir ekol olup, yılların verdiği tecrübeyle kısa sürede birçok BDT ülkesinde ve Avrupa’da tanınmış bir marka olmayı başarmıştır.

İlerleyen yıllarda kuyumculuk sektöründeki 14K ve 18K yeşil altın ürünlerine olan taleple, bu alandaki müşteri ihtiyaçlarını kapsamlı bir şekilde karşılamak için grubumuz müşteri memnuniyeti ilkesini ön planda tutan Stones firmasını 1996 yılında kurmuştur.

Grubumuz 1999 yılında Hemera Fabrikası’nın kurulması ile kuyumculuk sektörünün her alanlında hizmet veren lider firmalarından biri olmuştur. Su an 3600m² alan üzerinde 300 çalışanı ve ileri teknoloji ile Alexandra ve Stones firmalarımızın üretimlerini gerçekleştiren Hemera aynı zamanda İstanbul Nuruosmaniye Vezirhan Caddesindeki mağazasında perakende ve toptan satış yapmaktadır.

Alexandra Gold 2010 yılında Laleli’de 1500 m2 kapalı alanı olan sekiz katlı binasında yeni ve modern toptan satış merkezini zengin çeşitleriyle bir gold supermarket olarak hizmete açmıştır. Bu merkezde, Alexandra Gold, pırlanta, değerli ve yarı değerli taşları kullanarak kendi tesislerinde ürettiği montür ve mücevher modellerinin yanında İtalya’nın önde gelen tasarımcılarının özel mücevherat koleksiyonlarını, anlaşmalı olduğu firmaların İsviçre üretimi saatlerini ve diğer özel tasarımlı mücevherlerini de müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Hemera Kuyumculuk Topkapı’daki fabrikasında kendi tasarımı olan modelleri, ustun kalite anlayışı ile birleştirerek 5 kıta da, 30 dan fazla ülkeye hizmet vermektedir. Müşterilerinin özel isteklerini günümüz trend ve yenilikleri ile birleştirerek uzman tasarımcı kadrosu ile dünyanın her yerindeki kuyum toptancılarının isteklerine cevap verebilmektedir. Kuyum üretimindeki gelişmeleri de yakından takip eden Hemera, en yeni teknolojileri kullanarak müşterilerini hayran bırakan bir kalite standardın da üretim yapmaktadır. Hemera kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan profesyonel ve güler yüzlü kadrosu ile siz değerli müşterilerimizin taleplerini karşılamak için çalışmaktadır.

 
 

Copyright © 2013 HemeraGold.com. Tüm hakları saklıdır. İçerikleri izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Türkçe İngilizce Rusça Almanca